První vyhrání - z kapsy vyhání

19.10.2016 01:57

Sedmé kolo okresní soutěže jsme odehráli v neděli 16. 10. na travnatém hřišti v Městečku Trnávka.

Prvním soupeřem nám byl tým Jevíčka. Kluci do utkání vstoupili s velkou chutí hrát a již po poločase si vytvořili vcelku luxusní náskok 6:1. Ve druhém poločase jsme konto soupeře zatížili znovu šesti góly a celý zápas jsme ovládli s celkovým skóre 12:4.

V dalším zápase jsme narazili na domácí tým z Trnávky, který v předchozím zápase podlehl hráčům Jevíčka. Nevím, zda se na klucích projevila únava z předcházejícího utkání, ale oproti zápasu s Jevíčkem jsme si za celý zápas vypracovali pouze minimum šancí ke vstřelení gólu. Jen díky výborně chytajícímu Tomáši Merglovi je pro náš tým prohra 0:2 (0:1) ještě vcelku milosrdná.

První zápas nám ukázal, že si kombinačním fotbalem dokážeme vytvořit dostatečné množství šancí ke vstřelení gólu.

Ve druhém zápase jsme se nedokázali vypořádat s aktivním napadáním soupeře a kupili jsme chybu za chybou, které náš soupeř dokázal potrestat. Hráčům však nelze upřít snahu s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale oproti prvnímu utkání nám v kombinacích chyběla potřebná lehkost a kvalita.

Naše sestava: Václav Coufal (3), Tonda Hloušek (1), Tomáš Mergl (brankář), Daniel Pleskot, Ondřej Stodola (6), Štěpán Syrotek, Sebastian Šalda (1), Václav Tmej (1).

V závorce je uveden počet vstřelených branek v obou zápasech.