NAD HLAVU JSME ZVEDLI STŘÍBRNÝ POHÁR

01.06.2016 14:34
V krásném prostředí litomyšlského sportovního areálu se v sobotu 28.5. konal za účasti všech týmú hrajících okresní přebor finálový turnaj mladších přípravek. 
V turnaji jsme byli nasazeni do skupiny A společně s týmy Jaroměřic, Bystré a Čisté. Ve stejném pořadí jsme po té odehráli i jednotlivé zápasy.
Druhou skupinu B tvořily týmy Sebranic, Březové, Horního Újezdu a Borové.
V prvním utkání jsme narazili na tým Jaroměřic, proti kterému se nám pravidelně daří, a ani tentokrát jsme soupeři nepovolili dát gól a zvítězili jsme vcelku jednoznačně 8:0.
(Branky: 3x Vašek Coufal, 2x Tonda Hloušek, 1x Václav Tmej, 1x Kryštof Pohorský, 1x Lukáš Vomáčka)
Ve druhém zápase nás čekal již o poznání silnější tým Bystré. I tento duel naši hráči zvládli a po konečném hvizdu se mohli radovat z vítězství 7:1.
(Branky: 2x Tonda Hloušek, 2x Tadeáš Jančařík, 2x Sebastian Šalda, 1x Vašek Coufal)
K poslednímu zápasu ve skupině jsme vyzvali hráče Čisté. I přes celkovou převahu jsme odešli ze zápasu poraženi v poměru 2:1. Od výhry nás dělilo lepší proměňování šancí, kterých jsme si v tomto utkání vytvořili víc než dostatek.
(Branky: 1x Tonda Hloušek)
Po odehrání všech zápasů ve skupinách se hrálo o konečné umístění a to systémem: vítězové skupin hrají o 1. místo. Druhé týmy ze skupin o 3. místo atd.
V naší skupině A však vznikla zvláštní situace, kdy se sešli tři týmy se stejným počtem bodů a tak o postupujícím z prvního místa rozhodovalo až počet vstřelených a obdržených gólů. V tomto ukazateli jsme byli lepší, než týmy Bystré a Čisté a tak jsme k finálovému zápasu nastoupili proti vítězi první skupiny, kterým se stalo mužstvo Sebranic.
Jelikož jsme si splnili cíl dostat se do finále, rozhodli jsme se, že by si každý člen týmu měl užít neopakovatelnou atmosféru finále, a tak jsme postupně v zápase prostřídali všechny kluky z lavičky. V samotném utkání jsme pak podlehli favorizovanému týmu Sebranic 7:1, ale samotná prohra nám určitě nezkalila radost z našeho umístění.
(Branky: 1x Tonda Hloušek)
Při závěrečném vyhlašování výsledků turnaje jsme si tak s hrdostí navlékli na krk stříbrné medaile a nad hlavu zvedli pohár za druhé místo. A že mají kluci oslavy okoukané z televize, jsme se přesvědčili záhy, kdy pohár naplnili “šampáněm“ a pak už putoval z ruky do ruky, nebo spíše od úst k ústům.
Třešničkou na dortu pak bylo ještě individuální ocenění pro Tondu Hlouška jako nejlepšího hráče turnaje.
Konečné výsledky turnaje:
1. místo: TJ Sebranice
2. místo: TJ Jiskra Litomyšl
3. místo: TJ Sokol Bystré
4. místo: TJ Sokol Březová nad Svitavou
5. místo: TJ Sokol Čistá
6. místo: TJ Horní Újezd
7. místo: TJ Jaroměřice
8. místo: TJ Sokol Borová
Díky perfektní práci pořadatelů a výkonů všech mužstev se závěrečný turnaj po všech stránkách vydařil a náš tým tak může vykročit do další sezóny posílen o tento úspěch.
Poděkování za výborné výkony patří i všem zúčastněným hráčům: Václav Coufal, Denis Gult, Antonín Hloušek, Tadeáš Jančařík, Lukáš Knap, Filip Kovář, Tomáš Mergl, Vladislav Perepelytsia, Kryštof Pohorský, Jiří Rejzek, Sebastian Šalda, Václav Tmej, Adam Tměj, Lukáš Vomáčka.
Fotky z turnaje jsou k vidění v sekci "Fotogalerie" na poslední stránce.