STŘÍBRNÝ POHÁR PRO FOTBALISTY STARŠÍ PŘÍPRAVKY

11.06.2018 14:42
3. 6. se konal v Třemošnici finálový turnaj fotbalistů starší přípravky. Turnaje se zúčastnilo 10 týmů hrající krajskou soutěž, které byly rozděleny do dvou skupin. Do skupiny A byla kromě Litomyšle nalosovány mužstva Poličky, Holic, Přelouče a Žamberku. Do skupiny B pak domácí Třemosnice, Choceň, Libchavy, Dolní Újezd a Pardubičky. Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým. O tom, kdo obsadí stupně vítězů, se rozhodovalo mezi čtyřmi nejlepšími týmy, vždy po dvou z každé skupiny.   
K prvnímu zápasu ve skupině jsme nastoupili proti týmu Přelouče, kterou jsme přehráli 5:2 (1:0).
Ve druhém jsme se přes neskutečné množství promarněných šancí protrápili k výsledku 1:0 (0:0).
Třetí zápas s Poličkou, kterou jsme v této sezóně ještě neporazili, jsme po našem asi nejlepším letošním výkonu nakonec těsně udolali 4:3 (2:1).
Poslední zápas ve skupině proti Žamberku jsme znovu ovládli, tentokráte v poměru 7:4 (5:1).
Bez „ztráty kytičky“ jsme tak ve skupině obsadili první místo a do boje o finále nás vyzval druhý tým ze skupiny B, kterým byla domácí Třemošnice. Po prvním poločase jsme vedli těsně 2:1, ale ve druhém naši hráči již nedovolili soupeři vstřelit gól a sami dvakrát skórovali. Zápas tak skončil výsledkem 4:1 a znamenal postup do vytouženého finále. V něm jsme opět narazili na mužstvo Poličky, které porazilo v bitvě o finále vítěze skupiny B tým Chocně.
Finálový zápas pro nás začal dobře a hned v úvodu jsme se ujali vedení 1:0, ale soupeř stačil do poločasu dvěma góly výsledek otočit. Když na začátku druhého poločasu pak přidal ještě jeden gól, zdálo se, že je o vítězi již rozhodnuto. Naši hráči však nesložili zbraně a tři minuty před koncem srovnali na 3:3. Bohužel jsme ihned po vyrovnávací brance obdrželi z následujícího protiútoku gól, na který jsme již nedokázali odpovědět. V závěru soupeř přidal ještě jednu gólovou střelu a výsledek 3:5 udržel až do konce zápasu. Sen o zlaté medaili se nám tak rozplynul, ale i přes prvotní zklamání hodnotíme náš výsledek jako ohromný úspěch a stříbrné medaile a pohár si po právu zasloužíme. Vrcholem turnaje byly určitě naše zápasy s Poličkou, ve kterých oba týmy prokázali své vysoké fotbalové dovednosti. 
Všem hráčům bychom chtěli poděkovat za skvělou reprezentaci Litomyšle a věřím, že si formu a chuť hrát fotbal přenesou z této sezóny i do té příští.
Naše sestava: Daniel Bis, Adam Dvořák (1), Marek Halamka (3), Alex Havran, Antonín Hloušek (5), Lukáš Knap, Milan Loskot (1), Kryštof Macek (2), Tomáš Mergl (brankář) (1), Filip Pavliš (1), Jiří Pavlíček (1), Vladislav Perepelytsia , Sebastian Šalda (3), Václav Tmej (5), Lukáš Vomáčka (1).
Čísla v závorce udávají celkový počet vstřelený gólů ve všech zápasech.